کره شمالی می گوید در حال تولید اسمارت فون با دوربین های “باپیکسل بالا” است

کره شمالی می گوید در حال تولید اسمارت فون با دوربین های "باپیکسل بالا" است

کشور کره شمالی در بسیاری از این موارد شناخته شده است: پروپاگاندا٬ زندان ها٬ شهروندان گرسنه و دیکتاتوری. اما چه کسی می گوید که این کشور کوچک و منزوی که روابط خود را با جامعه بین الملل قطع کرده است نمی تواند اسمارت فون بسازد؟

ظاهرا کره شمالی مشغول ساخت گوشی های هوشمند خود با نام، Arirang، است. کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از کارخانه پیونگ یانگ دیدن کرده و بر صنعت رو به رشد تلفن هوشمند مهر تایید زده است. این کارخانه در آخر هفته این دستگاه ها را “تولید” می کند.


واژه “تولید” نقل قول ترسناکی است زیرا در هیچ کدام از این عکس ها و گزارش هایی که از کره شمالی فرستاده شده اند، عکسی از روند تولید این گوشی ها وجود ندارد. این مساله برخی را به این فکر واداشته است که این گوشی ها در اصل در چین ساخته می شوند و سپس برای بازرسی به کره شمالی فرستاده می شوند.


گذشته از مکان ساخت آنها، این گوشی ها به اندازه کافی مقبول هستند. عکس هایی که از صفحه نمایش آنها منتشر شده نشان می دهند که این گوشی ها از نسخه ای از اندروید استفاده می کنند. گفته شده که این “گوشی لمسی” با دوربین های “با پیکسل بالا” ارائه می گردد. 

گزارش KNCA:


کیم جونگ اون در حین نگاه کردن به مارک “Arirang” که بر روی این گوشی قرار گرفته اظهار داشت که تولید انبوه کالاهایی با مارک های تجاری جمهوری دموکراتیک خلق کره می تواند حس غرور و احترام به خود را در بین مردم کره افزایش دهد.
او گفت چقدر خوب است که گوشی هایی را ببینیم که با موفقیت و با فناوری بومی تولید شده اند و اضافه کرد که این از وظایف آموزش و پرورش است که مردم را به چیزهای کره ای علاقه مند کند.”

ku-xlarge

ku-xlarge

ku-xlarge

 

 

gizmodo

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نویسنده: پیام محمدی

اشتراک گذاری این نوشته
468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>